Ach, my ženy!

Mít tři dcery není leckdy snadné. Dnes mi proletěl před očima příspěvek kamaráda, jak leze se svými třemi syny po skalách. „To musí být skvělé mít tři syny, především pro muže,“ hned mne napadlo! „Jak já bych lezla s nimi.“

Ukňourané léto

V žádném případě se nechci rouhat, své holčičky bych nevyměnila ani za nic, ale občas jsou situace, kdy se sama chytám za hlavu. A to nemluvím o manželovi, respektive o všech mužích.

Zrovna včera na výletě pozoroval jeden chlapeček malé koťátko. Pořád ho obcházel dokola a pak říká s jistotou sestřičce: „hm, to bude určitě holka, mohl by to být i kluk, ale tohle kotě je fakt strašně ukňourané, to bude určitě holka“ a přeměřil si mladší sestřičku pohledem.

Musela jsem se smát a mrkla na děvčata, už pětiletý chlapec tuší, jak to ty holky mají….

Báječný výlet na kolech

Někdy holčičí kvarteto (včetně mě) je šílené i pro mě samotnou. Včera jsem se rozhodla vyrazit s dcerkami na cyklistický výlet. Než jsme našly helmu na kolo uběhla půl hodina.

Po ujetém jednom kilometru, kdy jedna dcera ječela, že nemůže jet vedle mě, druhá, že jí bolí nožičky (ta na to má ještě právo) a třetí, že už to chce otočit, mi došla trpělivost a jely jsme domů.

Pak za trest holky povinně uklízely celou místnost na kola a já mezitím přemýšlela, kde se nabiji endorfiny (které teď přes léto, kdy jsem 24 hodin denně po dobu 14 dní sama jen s dětmi, opravdu potřebuji), když nám výlet nevyšel. 

A co takhle kempovat?

Je jasné, že každá slečna je jiná. Nejstarší je sportovkyně, prostřední spíše taková modelína (dokonce to o sobě i tvrdí a minimálně šestkrát denně se převléká) a nejmenší benjamínek je prostě komediant. U nás opravdu souhlasí charakteristiky podle knihy Sourozenecké konstelace od skvělého autora Kevina Lemana.

Ale zkuste vymyslet dovolenou, aby se zalíbila všem?! Samozřejmě, že bych moc ráda vychovala ze svých dcer dívky do nepohody, které si vezmou na nohy pohorky a vypraví se na dlouhou túru, nerozbrečí se z jednoho štípance od vosy a neutečou s pištěním před deštěm.

A tak jsme vzali holky do kempu, že strávíme dvě noci v Týpí. Naše modelína se postavila dovnitř, zkřivila ten svůj nosík a rozhodně nám oznámila, že tady spát teda rozhodně nebude!!!

Takové prostě jsme

Nevím, jak to máte vy, ale na jednu ženu, toho je někdy opravdu dost (ať už má syny, dcery, jedno anebo tři děti) v kolotoči stereotypu, kdy máme často pocit, že ztrácíme samy sebe pro to, co se od nás očekává a jaké máme být.

Když mi docházejí síly a prázdninové nadšení vyprchává, poprosím babičku o hlídání. Pak vyrazím mezi ostatní dospěláky…. na cvičení, do bazénu, prostě kamkoliv, kde to mám ráda.

A když se vracím domů plná energie, nadšená euforií, radostí mi stékají slzy po tváři.

„Ano, žena!“ A takové prostě jsme.

„Když dokážeš ženu rozesmát, přiměješ ji udělat cokoliv.“

Marilyn Monroe

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů