Já nejsem blázen!

Zažily jste také někdy situaci, kdy jste byly přesvědčené, že prostě něco víte a vaše blízké okolí vám tvrdilo pravý opak? „To se ti jenom zdá“ nebo „to tak vůbec být nemusí, to sis celé jen vymyslela, protože máš špatné zkušenosti.“ Ale vy to prostě víte a trváte si na vašem scénáři.

Nic a nikdo na světě vás nepřesvědčí o tom, že to tak není. Možná vás sem tam někdo zviklá a vy začnete pochybovat. „Co když jsem opravdu blázen? Chytá mě snad paranoia?“ Ale tím byste popřely samy sebe, svou intuici, která vás provází po celý život. Zamyslíte se, zda se na svůj vnitřní hlas můžete opravdu spolehnout a možná převezmete roli blázna.

Lehce znejistíte. Čím déle tenhle stav vědomí přetrvává, tím více si připadáte jako cvok. Třeba zrovna včera, babička hlídala cácorky, a tak jsme si s manželem vyrazili na výlet do Sušice. Zamířili jsme do malebné Hospůdky U Štěpána, kde se kromě velice příjemné obsluhy, báječné domácí kuchyně, můžete těšit i z pohledu na překrásnou bylinkovou farmu zdobenou dýněmi, zasazenou do skvostné krajiny Šumavy.

Hned u vchodu jsem si všimla domácích pochutin připravených pro zákazníky. Okamžitě mi padl do oka rakytníkový džem a umínila jsem si, že se mnou pojede domů a s holčičkami si na něm druhý den pochutnáme. Ale ejhle. Velice příjemný a usměvavý mladý číšník mi oznámil, že rakytníkový džem nemají a že si je jistý, že všechny včera vyprodali.

Připadala jsem si jako blázen a znejistěla. „Skutečně jsem ho viděla? Mohu věřit svým očím?“ Znáte to, malé zaváhání, které vám nepatrně podlomí kolena a pak máte strach stát si za svým názorem. Přesto se džem nakonec našel, dostala jsem ho zdarma a je opravdu úžasný. 🙂 Moc za něj děkuji. Nejvíce mne ale těšilo, že jsem se nenechala zviklat a trvala si na svém.

Tentýž den jsem zjistila, že opravdu nejsem blázen!!! Jak uvolňující. A to zdaleka nejen kvůli rakytníkovému džemu…., ale o tom zase někdy příště. Balvan bláznovství, který mne pár let dusil, museli slyšet určitě i v Sušici, když se konečně odlomil. Je úžasné žít bez zátěže pochybností s vědomím, že se mohu spolehnout sama na sebe!

Nedovolte, aby vás zviklaly sladké řeči a raději naslouchejte svému vnitřnímu hlasu. Trvejte si na svém, i kdyby vás kdokoliv přesvědčoval o tom, že jste blázen! Protože to nejste :-D!

Uvěř sobě, že víš více, než si myslíš, že víš. Uvěř svým schopnostem, svým silným stránkám, svým hodnotám a svojí intuici – víš toho mnohem více, než si dokážeš přiznat.“

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů