Jak zabavit děti během cestování

Vždycky jsem si přála mít velikou rodinu, a tak jsme na tom s manželem celkem obstojně zapracovali, řekla bych. Povedly se nám tři úžasné zdravé holčičky. Asi jako všechny děti nám dělají spoustu radosti a občas, zřejmě abychom věděli, že je máme, také i trochu zlobí… 😀

Tak třeba v autě, to bych mohla vyprávět…někdy musím zastavit, protože ten šílený křik se prostě nedá vydržet. Také to znáte?

Malí tyrani vám ječí přímo do ucha a vy nemůžete NIC než soustředit se na pravidla silničního provozu? V autoškole vás na to samozřejmě nikdo nepřipravil! V tom uzavřeném prostoru se decibely jekotu o intenzitě sirény zvyšují s každou vteřinou, zazdily dávno zvuk motoru a vy už jenom čekáte, kdy praskne i poslední struna, ta VAŠE!

A protože se bezpečně potřebuji dopravit z bodu A do bodu B, zkoušela jsem všechny možné metody, jak se podobnému scénáři vyhnout. Ráda bych se s Vámi podělila o pár užitečných tipů, které nám pomáhají v příjemném poklidu cestovat.

1.Zasedací pořádek

To nejdůležitější hned pro začátek, posaďte děti tak, aby se zbytečně neprovokovaly. Přesně vím, které dvě dcerky nesmějí sedět vedle sebe. Nejmenší benjamínek Kristýnka neustále škodí a provokuje prostřední Barču, takže vznikají zbytečné bitky a spousta křiku!

2.Soběstačné hračky

Povinná výbava na kterou nedám dopustit, jsou především hračky od Albi. Holky si nejvíce oblíbily Elektronické Albi tužky. Díky Ježíškovi už má každá svou vlastní a nevznikají tedy zbytečné dohady. A knihy jsou prostě úžasné, bez nich ani ránu! Nejvíce si děvčata oblíbila knihu Lidské tělo a smějí se mutujícímu Petrovi.

Úplně úžasná je přímo Hra do auta se třemi volanty. Děti si procvičují značky a porovnávají je s těmi, které cestou míjíme. Společně s volantem zpívají písničky a poznávají zvuky dopravních prostředků. Horší je, když mne pak napomínají, že jsem náhodou překročila rychlost!

A protože nejstarší dcerka již umí číst, stala se malým moderátorem poznávací soutěže Chytré vějíře, které obsahují i správné odpovědi. Nemusím se tedy během řízení soustředit na vymýšlení odpovědí a jen si užívám vzájemnou spolupráci a znalosti svých dcer.

V neposlední řadě u nás frčí i Hádanky na cesty. Ty si naše dcerky velmi oblíbily, protože mohou odpovědi rovnou zapisovat fixem, který se dá lehce smazat. Je skvělé, že výrobci hraček již myslí na klid maminek za volantem.

A pokud cestujete opravdu daleko, třeba se chystáte autem na letní dovolenou k moři, pak doporučuji ještě malý DVD přehrávač a pár pohádek s sebou.

Dokud jsem neměla děti, říkala jsem si, jak nebudu dětem v autě pouštět filmy, ale budu si s nimi raději povídat. Člověk míní, život mění…:-D, někdy je klid prostě přednější obzvláště během několika hodinové cesty. Je to podobné třeba jako se syrovým párkem na stojáka.

3.Vhodná odměna

Myslím, že je i důležité správně děti motivovat. Můžete připravit drobné sladkosti za snahu. Třeba pytlík se sušenými brusinkami, které si mohou děti samy brát za každou správnou odpověď. A samozřejmě i mimořádná cena pro vítěze dle vašeho zvážení :-).

4.Svačina zabalená na cesty

A pokud chcete dojet opravdu daleko, myslete prosím na Maslowovu pyramidu základních potřeb. Svačinu mějte vždy po ruce a nezapomínejte ani na pitný režim. Obyčejná voda vám zajistí, že nebudete muset každou chvilku stavět na toaletu.

Ať už se chystáte kamkoliv, přeji vám všem poklidnou cestu. A pokud máte samy vyzkoušené hry, které vaše děti zabaví v autě, určitě se nebojte je sdílet s ostatními maminkami, určitě to ocení.

My vyjíždíme za týden na hory, čas jarních prázdnin začíná….hurrrráááá.

Šťastnou cestu, ať jedete kamkoliv.

Nezáleží kam cestuješ, ale s kým.“

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů