Momenty, které vás o prázdninách nabijí

Čau, co děláte? Pošleš mi prosím recept na párkový salát?“ napsala jsem SMS své báječné kamarádce, mamince od třech dětí, když jsem po dlouhém dni usedla v místní hospůdce a děti vyslala na nedaleké hřiště mezi ostatní sviště z vesnice.

Ále, byla jsem zase meditovat v lese, mě z těch dětí cvaká v hlavě!“ přišla během chvilky odpověď.

A zase ty prázdniny

Mi povídej, dala jsem se na jógu, abych načerpala trochu klidu. Začala jsem cvičit pozdrav slunci a přemýšlela jsem nad tím, jak by bylo fajn být alespoň pár dní v práci.“ V tom důležitém shonu, plném zařizování, plánování a relativní pohody, bez dětského křiku a nekonečných šťouchanců.

Posílám SMS zprávu zpět a zlehka se pousměji. Je skvělé, že mi má práce umožňuje strávit celé léto s dětmi. Nemusím shánět hlídání, babičky, hledat tábory a plánovat dovolenou, kterou ať počítám, jak počítám, bych stejně nerozložila mezi 62 dní prázdnin!

Beru to jako velikou výsadu, mít možnost celé léto strávit s dětmi a přizpůsobit si ho svým i dětským potřebám. Přesto jeden den v týdnu vypustit, jít do práce a štafetu předat manželovi by bylo senzační! A to je teprve třetí den prázdnin!!!!!!

Chvilka pro sebe

Někdy se vydávám na večerní plavbu do nedalekého bazénu. Děti jsou v postýlkách a já se z posledních sil balím (z čeho jsem tak unavená?!) a vyjíždím. V autě pustím hlasitou hudbu a pohupuji se do rytmu. Mohu si to dovolit, nevezu žádné mumlající malé pasažéry, a tak repráky praskají.

Sice se mi vůbec nechce, představa studené vody mě spíše děsí, ale necouvnu ani o krok, když už tu možnost mám a manžel se obětoval pro klid mé duše (bylo by se mnou k nevydržení). Pak jen proběhnu sprchou (aby mě studená voda neodradila) a rovnou skočím!

Záplava energie

Je to jako příval nové energie. Vodopád, který rozproudí krev v žilách a promasíruje každičký bolavý sval. S dalším tempem intenzivně cítím, jak vyplavuji nahromaděný stres z prožitého dne. Třískám do vody ze všech sil kraulové ruce, až do okamžiku, kdy ze sebe dostanu veškeré napětí.

Teprve pak zvolním a plavbu si vychutnávám. Jako ryba se vlním a proplouvám ode dna k hladině. A na závěr se smáčím v teplé sprše. Jak to, že se mi vždycky na začátku zdá tak ledová…. :-)?

Zase jako nová

Domů se vracím s novou energií, milá a usměvavá, s myšlenkou na skvělý oběd a plány na další dny. Ráno si přivstanu a upeču buchtu.

Ať už meditace, práce na zahrádce, procházka lesem nebo četba knihy. Jedna hodina denně dokáže zázraky, vykouzlí úsměv a navodí pohodu v tak náročných dnech, kterými prázdniny jsou.

A to jsme teprve na samém začátku. Tak se držte milé maminky a nezapomínejte na chvilky pro sebe.

Na momenty, které vás nabijí…

Krásné další prázdninové léto všem.

Momenty, které dávají rtům úsměv, dávají srdci život.“

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů