Na co můžeme být alergičtí i mimo pylovou sezónu?

Nejhorší pylová sezóna posledních deseti let je za námi. Smrkali a pšíkali i ti, kteří za celý život opravdu nenarazili ani jedenkrát na papírovou či látkovou utěrku nazývanou kapesník podobně jako moje osmdesátiletá babička.

V jejím případě v podobě úhledně vyžehleného a pečlivě složeného malého dětského kapesníčku v kabelce s vyšitými monogramy E.H., které ještě kdysi vyšívala její maminka.

ALERGIE MIMO PYLOVOU SEZÓNU

V dnešní době začínáme být alergičtí pomalu na vše, a to i mimo pylovou sezónu. Jasně, existují pylové kalendáře, senné rýmy, alergie na sluníčko, alergie na partnerovo sperma (někdy i na manžela), stejně tak jako alergie snad na všechny druhy potravin, domácí zvířata, prach, a to přibývají stále nové, nikdy před tím nepoznané druhy, tak zvané „novodobé alergie“.

NOVODOBÉ ALERGIE

Velice zajímavé poddruhy, které zavánějí někdy spíše i nechutí ať už k jídlu či k určitým činnostem. Někdy si říkám, že síla podvědomí a emocí je tak silná, že dokážeme vyplodit třeba i alergii na obyčejnou vodu.

Znáte třeba alergii na ráno? Příznaky jsou velice dobře pozorovatelné, opuchlé oči po ránu, že nemůžete odlepit víčka a otevřít oči, jak jsou oteklé a unavené, máte celkové slabosti, brnění končetin a prostě nemůžete vstát. 🙂

V tomto směru jsou stejně nejlepšími inovátory děti. Víte, na co všechno mohou být tihle malí „vykutálkové“ alergičtí?

Tak třeba zubní alergie na chlor v bazénu, o které doposud neslyšel ani náš dentista. Samozřejmě potravinové alergie na zeleninu, koprovou omáčku a všechny ostatní méně oblíbené druhy pokrmů.

KDYŽ ANI ZYRTEC NEPOMŮŽE

Daleko horší bývají alergie na lidi, co takhle na paní učitelku? Nejsem si jistá, zda v tomhle případě vystačí člověk se Zyrtecem.

V našem případě třeba na spolužačku, která dětem sprostě nadává a posmívá se jim. Příznaky bývají následující… strach, bezmoc a otočené koutky rtů směrem dolu během cesty do školy. Jsem přesvědčena, že se brzy přidá i kopřivka.

U dětí v pubertálním věku se rozvíjejí specifické alergie zaměřené především na rodiče, ale to bych moc předbíhala. Asi stále naivně doufám, že do té doby najdu nějakou účinnou vakcínu.

ALERGIE NA MATEŘSKÉ

A na co bývají alergické maminky na mateřské?

  • Tak třeba na větu co jsi tu celý den dělala?!

  • Na věčné až nekonečné čekání na manžela, až přijde z práce domů.

  • Na samotu.

  • Na svěží, pětadvacetileté slečny s dokonalým make-upem, upravenými vlasy, bez známky únavy, které podbíhají upracovaným manželům.

  • Na opakovaně rozlité šťávy všude po domě.

  • Na umouněné, „usoplené“ děti, které si nudle otírají do máminých šatů.

  • Na upatlaná trička od pokrmů, na které mají děti alergii.

  • Na dětské alergie a nedostatek spánku.

  • Po šesti letech na mateřské nebývá ojedinělá ani alergie na dětský křik a intenzivní dětský pláč.

A na co jste alergické vy? A co všechno vymyslí vaše malé ratolesti?

Zdá se to až nemožné, že?

Tak nedovolte žádné alergii, zničit váš den ani život a dělejte co nejvíce věcí, které vás dělají šťastnými.

Pohádky jsou více než pravdivé – ne proto, že nám ukazují, že existují draci, ale protože nám říkají, že draky můžeme porazit.“

NEIL GAIMAN

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů