Radka, Katka nebo biomatka

Nejsem Katka, Radka ani biomatka, přesto trojnásobná matka. Děti se vyvíjí celkem prospěšně, přestože jsem typ člověka, který se stravuje především proto, aby přežil. Abych získala dostatek energie potřebné pro turbo výkony, které si někdy dobrovolně nachystám a pak utírám pot z čela a divím se sama sobě, na co že jsem to opět přikývla.

 

Špaldové období

Někdy přichystám sobě i dětem poslední dobou tak často zmiňované „mrtvolky,“ tedy tepelně upravené potraviny, jindy si pochutnáme na zdravém „organickém“ smoothie :-D. Jasně, také jsem si prošla „špaldovým obdobím,“ měsícem bez lepku, přislazených šťáv či drastického zabijáka bílého cukru a smažených pochutin.

Foto: Pavlína Ježková

Myslím, že většina matek i Katek se snaží v určité fázi vývoje svých dětí o to, aby jim vštípily co nejzdravější stravovací návyky. „Procházíte zrovna špaldovým obdobím, co?“ Posmíval se švagr s nadhledem kamarádovi, když ho pohostil bábovkou z podivně vypadající tmavé hmoty. „My už to máme za sebou. Neboj, to přejde,“ ještě pobaveně poznamenal. A měl pravdu!

Dochuceno intuicí

Dokud se odborníci neshodnou na tom, co je skutečně nejlepší, půjdu svou vlastní cestou okořeněnou intuicí a dochucenou kapkou selského rozumu. Zřejmě budu nerozhodný tvor, protože nedokáži určit, zda je pro organismus výhodnější cpát do těla přílohy, mrtvá zvířata, či chemicky upravovaný pufrovaný chlebík s tepelně nezpracovanými pokrmy, které jsou pro změnu plné plísní a neviditelných spolu konzumentů. Asi nebudu jíst nic!

A nebo víte co? K snídani si dám svůj milovaný, ještě teplý croissant z bílé mouky a smáčím ho v čerstvé kávě s kapkou smetany a lžičkou cukru. Nedopustím, aby se honba za zdravím stala cílem či účelem mého života, protože zdraví by mělo být prostředkem na cestě za naplněným nákupním vozíkem splněných snů.

Katka nebo Radka, není to jedno?

Maminky, ať jste Katky, Radky nebo Vlaďky a jste zmatené podobně jako já, která z těch „zdravých“ variant je správná, jděte svou vlastní cestou, ať už je dlážděna raw stravou, knedlíky či kousky čokolády. A pokud nastávající maminky stále věříte, že ochráníte své děti před bílým rohlíkem, syrovým párkem na stojáka, cukrem či sladkostmi, podobně jako jsem v to doufala já, moc vám fandím!:-)

Staňte se skutečným gurmánem života. Vybírejte jen ty chutě a vůně, které souzní s vaším srdcem.“

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů