Ženský, tak co vlastně chcete?

Někdy mám pocit, že žádná oslava ani letní grilování s přáteli nemůže skončit, aniž by nezazněly narážky na ženské uvažování a jejich specifické myšlenkové pochody. Protože pak by asi zábava nebyla úplná. „Tak mi to řekni, co vlastně chcete? Víte to vůbec?“ ozývají se nesčetné dotazy ze strany mužů.

Vyznáme se samy v sobě?

Když byly naší nejstarší dceři čtyři roky, strašně moc zoufale plakala. Vzlykala tak, že si jí manžel přitiskl do náruče a položil jí jednoduchou otázku: „Terezko, co se ti stalo, proč pláčeš? Nemůžu ti pomoct, když nevím, co ti je?“ Nastoupila další vlna popotahování a příval slz spolu s bezradnou odpovědí: „Tatínku, já bych ti to řekla, ale já to nevííííííím.“

Bože, tohle je materiál, tak s tímhle se nedá pracovat a já to mám doma hned čtyřikrát“ dodal zoufale manžel během večerního rodinného posezení. Přiznám se, že občas mi ho je i trošičku škodolibě líto a vzpomenu si na období, kdy jsem se skutečně nevyznala sama v sobě a pokud to vynásobím premenstruačním syndromem čtyřikrát, týden po týdnu, tak se máme všichni na co těšit! 😀

Existují výjimky

V zásadě si myslím, že ženy touží jen po jednom! Nepočítám samozřejmě všechny ženy. Existují výjimky, které jsou schopné to ve tři ráno rozbalit na ženatého muže před jeho vlastním domem, kde zrovna kojí manželka jejich společné novorozeně a do třech měsíců z něho zinkasují bez výčitek tučný balík peněz. Tyto ženy s kalkulačkou zabodnutou přímo v srdci, „křehké zmijí dušinky, které potřebují zachránit,“ rozhodně nemám na mysli.

Myslím skutečné ženy, které již dávno pochopily, že bezedný budžet, auto se čtyřmi kroužky či černým koněm na kapotě, ani noc v nejdražším hotelu kdekoliv na světě nic neznamenají a spokojenost nepřinesou. Nevím, zda muži mohou porozumět nám ženám (ano jsme sakra složité) a zda my ženy, dokážeme někdy pochopit muže (upřímně, do hlavy jim nevidím a často se spíše domnívám, což je úplně ta nejhorší kombinace, která přináší řadu komplikací), můžeme se o to alespoň pokusit.

Pro ženy neexistuje MEZI

Moc se mi líbilo, jak Petr Casanova – MUŽ vystihl myšlení žen v knize s názvem 100 nejkratších cest k tobě aneb příběh duše. „Ženy nejsou v prioritách kompromisní, neberou variantu mezi. Buď jsou těhotné, nebo nejsou. Ženy neuvažují komplikovaně. V jejich světě platí: 

Komu CHCEŠ psát, tomu napíšeš. 

Koho CHCEŠ slyšet, tomu zavoláš. 

Koho CHCEŠ vidět, toho vyhledáš. 

Komu CHCEŠ věnovat čas, tomu ho dáš.

Vše ostatní jsou pro ženy výmluvy, tedy slova, která nic neznamenají.“

Ano pánové, je to přesně tak. Ženě nestačí, když jí řeknete „miluji tě“, protože žena to potřebuje vnímat všemi smysly, jinak to není skutečné. Potřebujeme si k vám přičichnout, lehce přejet vaší kůži nejen pohledem, dotknout se vašich rtů, cítit váš dech na těle a teprve pak uvěříme. SMS typu „miluji tě, ale dnes přijedu pozdě“, je pro nás asi tak neuvěřitelná, jako že tu kdysi žili dinosauři. Často si připadám jako Malý Princ, který přiletěl na další planetu, kde sleduje muže, jak dělají něco úplně jiného, než říkají. Je to přitom tak jednoduché a prosté. 

Prostě nás milujte

Chceme být šťastné (štěstí musí vždy vycházet zevnitř), milované (vámi) a žít smysluplný život nejlépe s přidanou hodnotou. A přejeme si, abyste vy muži byli u toho a stáli po našem boku. Klidně i mlčky, v klidu a s úsměvem. Abyste nás nepřerušovali větou „počkej, až to skončí“ a neměli jste neustále zabořený pohled do monitoru iPhonu kdesi v hladině virtuálního světa, když s vámi mluvíme.

Prostě nás milujte i s našimi nepochopitelnými myšlenkovými pochody s nepatrně komickými odlišnostmi, které z nás lidských bytostí činí ženy. A pokud jsem zapomněla ve svém výčtu na cokoliv podstatného, co my ženy vlastně chceme, klidně to připište milé dámy do komentáře. Děkuji za podporu.

Ženy jsou k tomu, abychom je milovali a ne abychom je chápali.“

Oscar Wild

Elena Ježková
Elena Ježková Miluje své tři dcerky, se kterými si užívá společně strávený čas. Ráda by inspirovala i ostatní maminky, jak proměnit opuštěný ostrov zvaný Mateřská v báječné a šťastné místo pro život. Autorka eBooku: Jak přežít mateřskou a nezbláznit se. Naleznete zde>> Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře
  1. Marcela napsal:

    Tak tohle přesně chceme …at nás proste milují

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů